Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2016-08-23 10:39:34
Przygotowanie gleby
Przygotowanie gleby przed wysiewem nasion trawy polega przede wszystkim na przekopaniu ziemi, dokładnym usunięciu wszelkich zbędnych chwastów i ich korzeni, zeszłorocznych liści, resztek innych roślin czy śmieci, a następnie zastosowaniu nowoczesnych nawozów, zawierających substancje odżywcze niezbędne do prawidłowego rozrostu trawnika. Pozostawienie jakichkolwiek zanieczyszczeń spowalnia wzrost trawy, a poza tym negatywnie wpływa nie tylko na jej jakość i kolorystykę, ale również na stan gleby. Warto również przeprowadzić tzw. wałowanie podłoża przy pomocy specjalnego urządzenia zwanego walcem, mające na celu wyrównanie i zagęszczenie ziemi, dzięki czemu powierzchnia trawnika staje się idealnie gładka i zwarta.
Koszenie
Podstawowym i niewątpliwie najważniejszym elementem pielęgnacji każdego trawnika jest regularne (zwykle raz w tygodniu) koszenie trawy kosiarką wyposażoną w nowoczesne, oryginalne, metalowe noże do kosiarek wykonane z wysokiej jakości materiałów. Częstotliwość koszenia uzależniona jest natomiast od takich czynników jak między innymi: gatunek wysianej trawy, pora roku, temperatura, sposób nawożenia czy podlewanie. Systematyczne koszenie murawy nie tylko sprzyja prawidłowemu wzrastaniu i krzewieniu się trawy, ale również znacznie ogranicza nadmierny rozwój różnorodnych chwastów, zaś trawnik zachwyca soczystą zielenią. Ogromny wpływ na stan całego ogrodu posiada wybór odpowiednich urządzeń, które powinny być dostosowane przede wszystkim do warunków oraz rzeźby terenu. Intensywna, wieloletnia eksploatacja zarówno kosiarek spalinowych jak i elektrycznych, z biegiem czasu powoduje zużycie lub uszkodzenie poszczególnych elementów, głównie noży do kosiarki. W takiej sytuacji konieczna jest ich natychmiastowa wymiana, ponieważ zlekceważenie usterki może doprowadzić do zniszczenia całego urządzenia.
Nawożenie
Każdy właściciel ogrodu lub działki, który marzy o idealnym, równym i zielonym trawniku, musi pamiętać nie tylko o systematycznym podlewaniu czy koszeniu, ale również regularnym nawożeniu, ponieważ wraz ze wzrostem i rozwojem trawa potrzebuje coraz więcej substancji odżywczych. Nawożenie polega na zastosowaniu specjalnych, w pełni bezpiecznych dla gleby preparatów i mieszanek, zawierających: azot pobudzający wzrost, fosfor pozytywnie wpływający na rozwój korzeni oraz potas regulujący gospodarkę wodną. Rygorystyczne przestrzegani podstawowych zasad pielęgnacji trawnika sprawi, że trawa będzie zielona, bujna i miękka do późnej jesieni.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.